1 PERCE ÉRKEZETT:Hatalmas baleset ! Közel 4 km-es a torlódás, forgalmat megállították, sávzárás.A helyszínelés jelenleg is tart, a torlódás közel 4 kilométeres.

Spread the love
Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események
2023. szeptember 22. 17:31

A közúti közlekedés biztonságát, folyamatosságát befolyásoló események.

Az M1-es autópálya lébényi szakaszán, a 128-as és a 136-os km között új terelés épült ki, mindkét irányban két sáv járható, Budapest felé több km-es a torlódás.Sokan haladnak az 1-es főúton is, aki pedig a 85-ös főútról vagy az M85-ös autóútról akar felhajtani a pályára, több km-es torlódásra kell számítania.

Az M5-ös autópálya Röszke felé vezető oldalán, Ócsa ás Újhartyán között két személyautó karambolozott. A 36-os km-nél csak egy sáv járható, torlódik a forgalom.

Az M7-es autópálya Letenye felé vezető oldalán, a Fonyód csomópont után egy kamion szalagkorlátnak ütközött. A 151-es km-nél csak egy sáv járható.

Felborult egy kamion, Szekszárd és Kakasd között a 6-os főúton a 145-ös km-nél. A főúton félpályás forgalomkorlátozás mellett lehet közlekedni.A 26-os főúton, Dubicsány belterületén egy személyautó árokba hajtott. A 32-es km-nél a műszaki mentés idejére az utat teljes szélességében lezárták. A 44-es főúton, Gyula térségében, a román határ előtt feltorlódott a kilépésre várakozó kamionsor. A rendőrség a 140-es km-nél a forgalmat önkormányzati utakra tereli, a 142-es km-nél lehet visszatérni a főútra.

magyar-román határszakaszon, az M43-as autópályán a Csanádpalota határátlépő előtt, az erős tranzitforgalom miatt 3 km-es a kilépő kamionsor.A 42-es főúton,Berettyóújfalu térségében, a 28-as km-nél, a Keleti-főcsatorna hídján javítják a dilatációs szerkezetet. A félpályás lezárásnál jelzőlámpa szabályozza a forgalmat.Az M5-ös autópályán, a Budapest felé vezető oldalon, a 22-es km-nél lévő M0-s autóúti csomópontban, a kihajtó ágon burkolatfelújítást végeznek, csak egy sáv járható, napközben torlódásra készüljenek!A Duna magyar-szlovák határszakaszán, a Neszmély és Dunaradvány között közlekedő komp leállt műszaki okok miatt.Határokkal, határátlépéssel kapcsolatos információkért keresse fel a rendőrség honlapját: https://www.police.hu

Bármelyikünket érheti közlekedési baleset, azonban nem mindegy, mit és hogyan csinálunk az esemény után. A későbbi kárrendezési ügyintézést megkönnyíti, ha tudjuk, mi a teendőnk egy ilyen szituációban.

címlapfotó:illusztráció

Közúti baleset esetén minden esetben álljunk meg a járművel és győződjünk meg arról, hogy történt-e személyi sérülés. Ez állampolgári kötelességünk.

Ha igen, akkor kötelezően rendőrt és mentőt kell hívni még akkor is, ha a sérült erre nem tart igényt. Mérlegelni nem lehet – a bejelentést a 112-es segélyhívószámon, vagy a szintén ingyenesen hívható 107-es és 104-es számokon tehetjük meg.

Mit mondjunk a mentősnek?

A mentők hívásakor először azonosítsuk magunkat majd határozzuk meg a baleset pontos helyét. Ha nem tudjuk pontosan meghatározni a helyszínt, adjunk meg hozzávetőleges tájékozódási pontokat (pl. az M7 autópályán Balaton felé az érdi lehajtó után kb. 2 kilométerre). Ezen túl adjuk meg a sérültek számát, korát, nemét, az esetleges különleges körülményeket (pl.: a nő terhes), a baleset fajtáját (pl.: autóbaleset), egyéb veszélyforrásokról való tájékoztatás (pl.: leszakadt nagyfeszültségű vezeték, kiömlött vegyi anyag, robbanásveszély stb.). Mindig várjuk meg, hogy a mentős bontsa a vonalat, ne csapjuk le a telefont, mert adódhatnak újabb kérdések.

Amíg a mentőre várunk el kell kezdeni a személyi sérülések ellátását. Ezen kötelességünknek mindenképp tegyünk eleget, mivel az elsősegélynyújtás elmulasztása büntetőjogi felelősséget vonhat maga után. A baleseti helyszínt változatlanul kell hagyni, és biztosítani kell, még abban az esetben is, ha a sérült járművek akadályozzák a forgalmat.

Személyi sérülés esetén kötelező értesíteni a rendőrséget. Ezen túl akkor is érdemes rendőrt hívni amennyiben az érintettek nem tudják tisztázni egymás között a történteket, nem tudnak megegyezni a felelősség kérdésében. Ha feltételezhetően szabálysértés történt, úgy mindig értesíteni kell a rendőrséget. Ajánlott, de nem kötelező a rendvédelmi hatóság értesítése akkor is, ha vélhetően nagy az anyagi kár, illetve ha külföldi vagy közüzemi (Volán, BKV stb.) gépjárművel ütközünk.