Minimálbérből élünk férjemmel, havi 22 ezer a villany, és 21 a gáz..18 ezer forintunk marad az egész hónapra kajára kettőnknek.

Spread the love

Nem tudom, hogy a kormány miért szajkózza olyanyira, hogy csak a háztartások 1/4-ét érinti ez a büntetés, miközben leginkább azok fognak megint ezzel szívni, akiknek nincs pénze. Főállában dolgozunk a férjemmel, mindketten minimálbért kapunk, egy kis faluban dolgozunk, nincs lehetőségünk váltásra, örülhetünk, hogy van munkahelyünk, és nem közmunkába kell dolgoznunk.

Pontosan ennek az összege 133 ezer forin fejenként. Ketten keresünk 266 ezer forintot. Albérletben élünk, amiért kifizetünk 60 ezer forintot havonta, tehát marad 206 ezer forintunk. A rezsink eddig – csak a víz és a gázra koncetrálva – 43 ezer forint volt eddig. A maradék pénzből étkeztünk. Eddig ha kifizettünk mindent, élelmiszerre, üzemanyagra  mosószer tisztlkodás stb. maradt összesen 163 ezer forintunk. Nem panaszkodom, mert. hónap végére még maradt 10 -15 ezer forintunk, amit jószerével a víz díj és a telefonszámla, tv internet el is visz egy az egybe.