Sváby András az nlc.hu-nak adott interjút, amiben a munkáról és a magánéletről egyaránt beszélt. Elmondta többek között, mik a tervei a közeljövőre, de az apaságról is beszélt, különösen 50 év felett, ami szerinte teljesen más élmény.
Sváby András két nagyobbik fia már felnőtt – a 30 éves Tomihajómérnökként dolgozik, és jelenleg Amszterdamban él a feleségével, a 27 éves Peti pedig egy fővárosi galériában dolgozik, ahol kiállítások rendezésével foglalkozik.
„A családunkban ő az, aki örökölte édesapám, a Kossuth-díjas festőművész, Sváby Lajos kreativitását és művészi vénáját” – mondja a műsorvezető.
A második házasságából is született egy fia, Milán most 9 éves, és ősszel kezdi a harmadik osztályt. Ami a pályaválasztást illeti, még korai lenne ezzel kapcsolatban nyilatkozni, de Sváby szerint Milána jövőben talán érdeklődést mutathat az édesapja szakmája iránt.
„Óriási dumagép, imádom hallgatni. Talán ő majd folytatja a hivatásomat, de ezt most még nem lehet megjósolni. Mindenesetre szeret youtubereset játszani, mert számára ők a menők. A fiam humoros, szórakoztató tartalmakat készít, persze nem töltjük fel a YouTube-ra, csak játékból csinálja. Jókat szórakozunk, de ez még nem pályaválasztás.”