Kézigránát robbant egy ukrán személyvonaton, többen meghaltak és megsérültek

Spread the love

A robbanást okozó férfi körözés alatt állt, útközben meghalt

Súlyos robbanás történt Ukrajnában, a Zsitomir megyében található Ovrucs városában október 24-én, pénteken. Egy személyvonaton kézigránát robbant, a hatóságok szerint az egyik utas hozta működésbe a robbanószerkezetet.

A Zsitomir megyei rendőrség közlése szerint a detonáció következtében legalább négyen életüket vesztették, és többen megsérültek.

Ivanna Szilecka, a megyei rendőrség szóvivője a Suspilne közszolgálati csatornának megerősítette:
„A helyszínen jelenleg is a megyei rendőrség és az ovrucsi járási kapitányság nyomozóegységei dolgoznak. Minden körülményt vizsgálunk.”

Kárpáti Igaz Szó információi szerint az előzetes adatok alapján a robbanást okozó férfi körözés alatt állt, és korábban megpróbálta illegálisan elhagyni Ukrajnát a nyugati határnál.

Az Ukrán Állami Határőrszolgálat közölte, hogy a robbanásban egy határőr nő és két civil életét vesztette, míg több katona és civil megsérült. A sérülteket a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították.

A támadást elkövető férfi súlyosan megsérült, és a kórházba szállítás közben belehalt sérüléseibe.