Breaking News

Saját otthonában fagy meg majdnem Nagy Feró, 16 fokban fáznak a feleségével

Spread the love

16 fokban vacognak a feleségével

Az infláció és az energiaárak drasztikus emelkedése nemcsak a hétköznapi emberek, hanem a hírességek életét is alaposan megnehezíti. A Kossuth-díjas énekes, Nagy Feró, a Beatrice zenekar frontembere is kénytelen volt jelentős változtatásokat bevezetni otthonában, hogy megküzdjön a növekvő rezsiköltségekkel.

Régi megoldások új szerepben

Feró otthonában radikális takarékoskodás zajlik: már csak egyetlen szobát fűtenek, ráadásul egy évek óta nem használt cserépkályha biztosítja a nappali melegét.

„A nappaliban van egy cserépkályhám, amit évek óta nem üzemeltem be. Most az adja a meleget, így költséghatékonyabb a fűtés. Emellett függönyöket szereltem a ház több pontjára, amelyek fogják a meleget. Viszont csak egy helyiséget fűtünk ki” – mondta az énekes.

Ez a megoldás nemcsak praktikus, de a jelenlegi energiaválság közepette sokak számára inspiráló példa lehet.

Hideg hálószoba, meleg takaró

A spórolás érdekében a hálószoba hőmérsékletét is alacsonyan tartják: mindössze 16-17 fok van, de ez Feró és felesége számára nem jelent problémát.

„A feleségemmel egyébként sem szeretünk melegben aludni, így a hálószobánkban tizenhat-tizenhét fok van. Ez is a spórolás egy formája, elég hozzá egy meleg takaró” – árulta el az előadó.

Tudatos vásárlás és otthoni főzés

Nemcsak a fűtésnél, hanem a bevásárlás során is figyelnek a kiadásokra. Az énekes és családja pontosan megtervezik, hogy mit és mikor vásárolnak, hogy elkerüljék a felesleges kiadásokat.

„Nem szórjuk a pénzt, beosztjuk, mikor és mit vásárolunk. A hétköznapokban szívesen főzök, így arra is rálátásom van, mennyit költünk az ételekre” – tette hozzá Nagy Feró, aki szerint az otthoni főzés nemcsak gazdaságos, hanem kellemes családi program is lehet.
Takarékosság a mindennapokban