Nem hallgat tovább! ÍGY reagált Orbán Viktor arra, hogy az Alaptörvény-módosítás miatt, nem lehet többé miniszterelnök

Spread the love

„Megszavazták a lex Orbánt. Ez volt a legégetőbb. Ha szükség lesz rám, itt leszek” – írta ki a közösségi oldalára Orbán Viktor volt miniszterelnök azután, hogy az Országgyűlés 135 igen, 50 nem szavazattal, 6 tartózkodás mellett elfogadta az Alaptörvény újabb módosítását.

A Tisza-kétharmad több ponton is változtatott a szövegen, Orbán Viktor azonban arra a szakaszra reagált, amely immár kimondja a miniszterelnök megbízásának két ciklusra korlátozását. Vagyis a jövőben nem választható meg kormányfőnek az, aki összesen – megszakításokkal együtt – már legalább nyolc évig ilyen megbízatást töltött be. „E nyolcéves időtartam számításakor az 1990. május 2. vagy azután betöltött miniszterelnöki megbízatást kell figyelembe venni.” Vagyis a módosítás kihirdetésével Orbán semmiképpen sem lehet ismét miniszterelnök.