Leszerelték, majd a Dunába dobták a pride-zászlókat az Erzsébet hídról- Videó

Spread the love

A főváros szerint rongálás történt, a leszedett zászlókat pótolni fogják

Nem sokáig maradtak a helyükön azok a pride-zászlók, amelyeket a főváros az Erzsébet hídra helyezett ki a Budapest Pride rendezvényhez kapcsolódva. A zászlók alig egy nappal a kihelyezésük után eltűntek, az esetről pedig videó is készült.

A közösségi médiában több felvétel is terjedni kezdett az esetről, amelyen távolról látható, amint valaki leszerel egy zászlót a hídról, majd a Dunába hajítja azt. A képsorok alapján úgy tűnik, nem csupán egyetlen zászlót távolítottak el, hanem a hídon elhelyezett többi díszítés is eltűnt.