Óriási Botrány a Parlamentben: a Fidesz ismét kitett magáért!

Spread the love

Magyar Péter keményen odaszúrt: máris botrányba fulladt a parlamenti ülés

Kivonultak Forsthoffer Ágnes beszéde alatt

A Fidesz–KDNP és a Mi Hazánk képviselői kivonultak, amikor az ideiglenesen köztársasági elnöki jogköröket gyakorló Forsthoffer Ágnes „Gondolatok az egységről” címmel felszólalt. Magyar Péter beszédére azonban sorban visszatértek az ülésterembe.

Magyar Péter azonnal odaszúrt

„Jó napot kívánok! Megvárjuk még, amíg a késők és a munkakerülők elfoglalják a helyüket” – mondta a miniszterelnök. A parlamenti ciklus alig kezdődött el, de a 2026. július 21-i ülés máris kivonulással, beszólásokkal és látványos politikai összecsapással indult.

A beszólás láthatóan célba talált. A kormánypárti padsorokból derültség és taps hallatszott, miközben a visszatérő ellenzéki képviselők elfoglalták a helyüket. A jelenet néhány perc alatt megmutatta az új parlamenti korszak egyik legfontosabb konfliktusát: a Fidesz már nem képes úgy meghatározni az ülések menetét, mint korábban, ezért látványos politikai akciókkal próbálja befolyásolni a napirendet.

A kivonulás önmagában nem szokatlan parlamenti tiltakozási forma. Képviselők és teljes frakciók korábban is elhagyták már az üléstermet, amikor egy döntést, felszólalót vagy eljárást elfogadhatatlannak tartottak. A mostani akció hitelességét azonban gyengítette, hogy a Fidesz és a KDNP képviselői rögtön visszatértek, amikor Magyar Péter került sorra.