„A fiam kifosztott és hajléktalanná tett – egy váratlan csoda mentette meg az életemet!” 75 éves vagyok, és azt hittem, hogy életem utolsó éveiben a szeretett fiam, András mellett leszek biztonságban. A férjem halála után mindenemet neki adtam – a pénzemet, az otthonomat, a bizalmamat. Mégis, az első adandó alkalommal idősotthonba tett, és csak akkor keresett meg, amikor valamit akart. Egy nap megjelent, iratokat hozott, és arra kért, hogy írjam alá őket. „Anya, ezek csak a számlákhoz adnak hozzáférést. Ne aggódj, ez téged nem érint,” – mondta ridegen. Mindent elhittem neki. Nem hallgattam az ápolónőmre, Klárára, aki figyelmeztetett, hogy András csak a pénzem miatt törődik velem. Aláírtam. Másnap Klára könnyekkel a szemében lépett be a szobámba. „Irénke néni, sajnálom… a fia nem fizet tovább. Egy hét múlva el kell hagynia az otthont.” Nem hittem el, hogy idáig jutottam. Magányosan, pénz nélkül, hajléktalanként kellene meghalnom? Aztán valami csoda történt. Egy futár érkezett virágokkal és egy levéllel. Klára felolvasta, és a szavai teljesen megrendítettek. Valaki, akinek régen segítettem, megmentette az életemet. Most már tudom, hogy nem szabad elveszíteni a hitet. Az élet igazságot szolgáltat, még akkor is, amikor már minden reménytelennek tűnik.

Spread the love

Egy idősotthon nagy adományt kapott egy levéllel, egy idős hölgy pedig mosolyogva ismerte fel az aláírást – Történet egy magyar kisvárosból

“Ahogy vetsz, úgy aratsz” – ezt ismételgette mindig az idős Irénke néni. Azonban ápolója, Klára aggódott az asszony jövője miatt. Miután Irénke minden megtakarítását átengedte a fiának, azzal fenyegette őt az otthon, hogy ki kell költöznie. Ám egy váratlan csomag mindent megváltoztatott.

A múlt emlékei

Irénke szobáját a múlt hangulata lengte be. A halvány levendulaillat és a régi fa bútorok polírozott felülete kellemes melegséget árasztott.

A napfény a csipkefüggönyökön átszűrődve apró mintákat rajzolt a kifakult tapétára.

Kedvenc karosszékében ült, tekintete a távolba meredt. Gyenge kezei egy hímzett takarón pihentek, amely olyan régi és ismerős volt, mint az emlékei.

A falióra monoton kattogása mintha gondolatai ritmusát követte volna, melyek a múlt és a jelen között vándoroltak.

Egy halk kopogás zavarta meg a csendet. Klára, az ápolónője, mosolyogva dugta be a fejét az ajtón.

  • „Irénke néni, látogatója érkezett,” – mondta lágy, megnyugtató hangon.

Irénke lassan kihúzta magát, amennyire a merev háta engedte, és kíváncsian kérdezte:

  • „Látogató? Nos, engedd be, kedvesem.”

Egy váratlan vendég

Néhány pillanattal később a kopott padló recsegése jelezte valaki érkezését. Irénke fia, András lépett be, öltönyben, magabiztos tartással. Parfümjének erős illata szinte betöltötte a szobát.

  • „Anyám,” – köszöntötte, hangja feszült volt, bár próbált mosolyogni.

Irénke arca felragyogott.

  • „Andriskám, micsoda kellemes meglepetés!” – mondta melegen, bár a fia hangjának hűvössége nem kerülte el figyelmét.

András nem vesztegette az időt udvariaskodással. Egy elegáns irattartót húzott elő, és az anyja melletti kis asztalra tette.

  • „Anyám, alá kell írnia ezeket a papírokat,” – mondta, szinte gépiesen. – „Csak egy apróság, hozzáférést ad a számláihoz és a vállalat befektetéseihez. Így minden sokkal egyszerűbb lesz.”

Irénke kissé bizonytalanul nézett a mappára, kezei a levegőben lebegtek.