A betegek közül minden ötödik gyermek.
Az elmúlt 20 évben drasztikusan emelkedett a gyulladásos bélbetegségben (IBD) szenvedők száma – írja az Infostart. A portál szerint jelenleg mintegy 60 ezer beteget tartanak számon hazánkban, és a kór egyre fiatalabb korban alakul ki, ami főként az egészségtelen életmódnak köszönhető.
Mi az a gyulladásos krónikus bélbetegség?
A Semmelweis Egyetem ismertette, hogy a betegségnek két csoportját lehet elkülöníteni: a páciensek kicsit kevesebb mint fele a bélrendszer krónikus gyulladásával járó Chron-betegségben szenved, többségük pedig fekélyes vastagbélgyulladással, úgynevezett colitis ulcerosa-val küzd.
Közölték azt is, hogy a mintegy 60 ezer magyar beteg 15-20 százaléka 18 éven aluli, és ritkán ugyan, de előfordulhat a betegség nagyon korai válfaja 6 éven aluli gyermekeknél is, ezt VEO-nak nevezzük. Miheller Pál, a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika docense elmondta: a gyulladásos bélbetegségeket jelenleg a gyógyíthatatlan krónikus betegségek között tarják számon, így az, hogy egyre korábbi életkorban lépnek fel, számos kihívást jelentenek az orvostudomány és az egyén számára is.