Még nagyon sok félinformáció kering a köztudatban a cukorbetegségekre járó adókedvezményekkel kapcsolatosan. Ebben a cikkben tüzetesen összefoglaljuk, hogy pontosan milyen cukorbetegségekre lehet igénybe venni az adókedvezményt, azt is megmondjuk, hogy mennyi jár és tájékoztatást kapsz arról, hogyan igényelheted a diabetes betegség után járó adókedvezményt,írja a palyazatfigyelo.org
Nem érdemes veszni hagyni ezt a pénzt, mert éves szinten jelentős összegről van szó! Félelmet keltő neve van ennek az adókedvezménynek a jogszabálynak, ugyanis úgy szerepel, mint : súlyos fogyatékosság adókedvezménye, az szja törvényben személyi kedvezmény néven találod meg. Megtalálhatóak a cukorbetegség (diabétesz) egyes fajtái is, a támogatott betegségek között.
A cukorbetegség után kinek jár adókedvezmény? Első lépésként az orvosi papírjaidban nézd meg, hogy az orvosod , melyik BNO-kód szerint állapította meg az orvosod cukorbetegségedet, utána pedig a listában nézz utána, hogy szerepel-e a listában a BNO-kódod. Ha megtaláltad, akkor igen, neked is jár az adókedvezmény a cukorbetegségedre, de amennyiben nincs a listban, akkor nem lehetsz jogosult adókedvezményre.