Ez volt Tompos Kátya legnépszerűbb dala “Mondd, te mit viszel magaddal?”

Spread the love

Tompos Kátya, aki hosszú betegség után, 41 éves korában hunyt el, mind színésznőként, mind énekesnőként vált ismertté. Közösségi oldalain gyakran megosztotta dalait, videoklipjeit és fellépéseinek részleteit. A közösségi médiában számos barát, ismerős és kolléga búcsúzik tőle.

Legismertebb műve a “Viszlek haza” című dal videoklipje volt, amely 2019-ben a Színházak Éjszakájára készült és amelyben olyan neves művészek működtek közre, mint Udvaros Dorottya, Tóth Vera, Vecsei H. Miklós, Beck Zoltán, Scherer Péter és Mucsi Zoltán. A klipet eddig több mint másfél millióan tekintették meg, részben Hrutka Róbert hatásos szövegének köszönhetően.

“A nagyfőnök fentről, az megrendez, / A végén majd ő dönt, hogy tetszett-e, / S ha úgy érzi, jól játszol megnyílik fentről az ég, // Ha ez az első vagy utolsó felvonás / Mindegy mi jön, én játszanék tovább” – szól a dal egyik részlete, amely különösen megrendítő Tompos Kátya halála tükrében.

Tompos Kátya élete

Tompos Kátya 1983. március 13-án született Budapesten, orosz származású édesanyja volt. Gimnazista korában Földessy Margit stúdiójába járt, majd 2001 és 2005 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem operett-musical szakán tanult. 2004-ben Edith Piaf Mylord című dalával megnyerte az egyetem dalversenyét. 2005-től 2007-ig a József Attila Színházban, azt követően egy évig a Bárka Színházban szerepelt, majd 2008 és 2018 között a Nemzeti Színház tagja volt. Országos ismertséget a Vacka Rádió folytatásos mesehangjáték főszerepével szerzett.

Énekesként is sikeres volt; fellépett Goran Bregoviccsal, a Budapest Klezmer Banddel, Hrutka Róberttel, és a Söndörgő zenekarral Indiában is. 2013-ban jelent meg “Keresztül Európán” című szólóalbuma, amely zenei utazás volt Angliától Oroszországig, több nyelven előadott dalokkal.

Színésznőként több filmben is főszerepet játszott, többek között a Valami Amerika 2-ben, a Poligamyban, a Köntörfalakban, a Nőm, nejem, csajomban, a Coming outban, a Valami Amerika 3-ban és a Most van most című filmben.

Munkásságát számos díjjal ismerték el, többek között 2005-ben Máthé Erzsi-díjjal, 2007-ben a Bárka Színházban a legjobb színésznő közönségdíjával, 2009-ben Gundel Művészeti Díjjal, 2010-ben Junior Prima díjjal, 2014-ben Jászai Mari-díjjal, és 2019-ben a Vidor fesztivál legjobb női szereplőjének díját a Varsói melódia címszerepéért. Tompos Kátya munkássága és karakteres előadásmódja maradandó hatást hagyott a magyar kultúrában.

Tompos Kátya tragikus korai halála mély űrt hagyott hagyatékában, amelyet élete során gazdagított színpadi és filmelőadások, valamint zenés produkciók során keresztül. Az emlékezés és a búcsúzás szavai sorra érkeznek a közösségi média felületeken, ahol barátok, kollégák és tisztelői egyaránt megosztják saját személyes történeteiket és megható búcsúüzeneteiket, amelyek tükrözik Tompos Kátya művészetre és közönségre gyakorolt mély hatását.

Az őszinte részvétnyilvánítások mellett sokan emlékeznek meg azokról a különleges pillanatokról, amiket a színpadon vagy a képernyőn keresztül együtt élhettek át vele. Tompos Kátya életműve és személyisége így tovább él azokban, akiket megérintett művészete és emberi jelenléte.

About admin

Check Also

Ma lenne 23 éves Szita Bence – Most megszólalt a nővére, vérfagyasztó dolgokat mondott!

Spread the love Bence nővére, Lilla a mai napig küzd a benne kavargó érzésekkel, a …