Ezért halt meg olyan korán Cserháti Zsuzsa

Spread the love

Azért mellőzték, mert az énekesnő visszautasította Erdős Péter szexuális ajánlatát? És miért kellett meghalnia olyan szomorúan korán? Válaszok a cikben.

Cserháti Zsuzsa, ez az istenáldotta tehetség még mindig csak 67 éves lenne. Kivételes hangjára világsztárok figyeltek fel, mégis kettétört karrier az övé. Tanulságos történet arról, mi, hogyan és miért alakult úgy az énekesnő életében, ahogy…

Cserháti Zsuzsa balerinának készült, mégis énekesnő lett belőle. 10 évig tanult klasszikus balettet, ám nem sikerült a felvételi a Balettintézetbe. Ezután a Divatcsarnokba került mint tanuló, később eladóként dolgozott itt. 1965-ben kezdett el énekelni. Amikor Szécsi Pál nővére egy bárban meghallotta különleges hangját, azonnal szólt az öccsének, aki rögtön le is szerződtette vokalistának a turnéjára.

Egy felívelő karrier

A nagyközönség az 1972-es Táncdalfesztiválon ismerhette meg, ahol a Nem volt ő festő című dalt énekelte, és előadói díjat kapott.

A 70-es évek viszonylagos sikert hoztak Cserháti Zsuzsa számára: olyan slágereket énekelt fel ekkor, mint a Kicsi, gyere velem rózsát szedni, a Szécsi Pál tragikus halálára íródott Árva fiú, a Boldogság, gyere haza vagy épp a fia, Krisztián születése után elénekelt Édes kisfiam.

Ez utóbbi dalnak a szövegét, amit sok szülő ma sem tud sírás nélkül végighallgatni Bradányi Iván eredetileg Kovács Katinak írta, ám ő lemondott róla Cserháti Zsuzsa javára, mert az ő karrierjének nagyobb szüksége volt rá. 1978-ban megjelent első, Cserháti Zsuzsa című nagylemeze.

A rejtélyes(?) hanyatlás

1981-es, Többé nincs megállás című lemeze után Cserhátival másfél évtizedig csak a rádió készített felvételeket. Ugyanis karakán, elvhű énekesnőként nemet mondott a hanglemezgyár nagyhatalmú urának, a Neoton Familia ellentmondást nem tűrő menedzserének, Erdős Péternek, amikor az arra kérte, legyen a Neoton Família háttérénekesnője.

Sőt a pletykák szerint Erdős szexuális ajánlatot is tett neki, amit Zsuzsa felháborodottan utasított vissza. A büszkeségében megbántott Erdős Péter ezután mindent megtett, hogy Cserhátinak soha többé ne teremjen babér, és a közönség végleg elfelejtse az énekesnőt.

A kényszerű száműzetés

A 80-as évek közepén öt évig Budapest legszínvonalasabb éjszakai mulatójában, a Moulin Rouge-ban énekelt – végre úgy adhatta elő kedvenc slágereit, ahogy mindig is szerette volna: karcos, dögös hanggal. Itt nem kellett megfelelnie a kor elvársainak,  soul- és dzsesszörökzöldeket énekelhetett, hatalmas sikerrel. Műsorát hallva Barbra Streisand felajánlotta, dolgozzon vele, de Cserháti nem vállalta a felkérést.

Az Erdős Péter okozta kényszerszáműzetés, a Moulin Rouge-ban megélt viszonylagos elzártság kis híján a mélybe taszította Zsuzsát. Rövid idő alatt nagyon elhízott, a Moulin Rouge is bezárta előtte kapuit, így 1987-ben fiával Debrecenbe költöztek, ahol az Arany Bika szálló bárjában lépett fel.

Rövid idő múlva visszatért Budapestre, ám szégyellte, hogy egykor csodálatos külseje megváltozott, gyakran még reflektort sem kért magára, úgy lépett fel éjszakai bárokban. Súlyos anyagi gondokkal és állandó szorongással küzdött.

Az újrafelfedezés és a soha nem látott népszerűség évei

1995-ben egy producer hallotta énekelni, és a következő évben végre megjelenhetett harmadik nagylemeze, a Hamu és gyémánt. A közönség újra felfedezte és végleg a szívébe zárta az énekesnőt. Zsuzsa telt házas koncerteket adott, lemezei óriási példányszámban keltek el.

Végre megvehette első saját lakását, ahol fiával, Krisztiánnal éltek. A siker erőt adott neki a gyógyuláshoz is: 1999-ben orvosi segítséggel 3 hónap alatt 30 kilót fogyott.

Újra a depresszió fogságában

Végül mégis legyőzte a szorongás, az a depresszió, amely a mellőzöttség éveiben olyan makacsul befészkelte magát az énekesnő mindennapjaiba, hogy még a siker időszakában sem tudott megszabadulni tőle. Egyre ritkábban lépett színpadra, rettegett, hogyan fogadja a közönség, és az is megesett, hogy néhány órával a kezdés előtt mondta le egy-egy fellépését.

Nem szedte a pajzsmirigy-gyógyszereit, depresszió, pánikbetegség, cukorbaj gyötörte ugyanabban az időben. 2003. július 23-án fia látogatóba érkezett hozzá, de későn: gyomorvérzés végzett vele.

A titokzatos halál

Az énekesnő halálával kapcsolatban évek óta találgatások folynak. Többek szerint öngyilkos lett. Fia így emlékszik vissza Cserháti Zsuzsa halálának napjára:

“Beléptem a lakásba, s őt az ágya mellett, a földön találtam. A későbbi szakorvosi jelentések szerint akkor már legalább két órája halott lehetett, mert a gyomorvérzés, ami elvitte, hihetetlenül gyors lefolyású dolog” – emlékezett Krisztián, a Story Online-nak.

Majd hozzáteszi:

Gyalázatos és megalázó volt az a villámvizit, amire a mentősök lelkesedéséből futotta. Anyámra mindössze néhány pillantást vetettek a szoba másik végéből, de a közelébe nem mentek. Azt mondták, úgyis meghalt, elvérzett. Aztán gyorsan el is mentek.”

Az énekesnő orvosa szerint nagy szerepet játszott halálában cukorproblémája, ugyanis a normálisnak számító hatoshoz képest neki huszonkettes volt. Ráadásul pajzsmirigye szinte nem is működött, és ez további szív- és vérnyomásproblémákat okozott.

A kényszerű hallgatás, az igazságtalan mellőzöttség olyan mértékben aláásták Cserháti Zsuzsa testi-lelki egészségét, hogy az énekesnő szervezete fájdalmasan korán, 55 éves korában feladta a harcot.

Dalaival azonban örökre velünk marad.

Ha tetszett a cikk, ne felejtsd el megosztani!

Ne felejtsd el megosztani, hogy mások is lássák!

Forrás: vilaghalo.info

About admin

Check Also

Rubint Rékát smink nélkül videózta le a férje.. többen megijedtek, és azt hitték Norbinak új párja van…videó

Spread the love Ennyire torzítja a valóságot a smink.. Rékát konkrétan többek nem ismerték fel …