Baráth Éva azt is elárulta, hogy személyesen is találkozott Gyurcsánnyal, ahol kiderült, „bár a közeljövőben még nem tervezik az életvitelszerű letelepedést, hosszú távon ez a szándékuk. Jelezték továbbá, hogy a jövőben részt kívánnak venni a település életében, és látogatni fogják a közösségi rendezvényeket.”
„Bízunk benne, hogy az új tulajdonosok megelégedésére szolgál majd a nálunk eltöltött idő, és ezúton is üdvözöljük őket a településen” – írta a nógrádi falu polgármestere. Megjegyezte, a protokoll szerint a magas közjogi méltóságot betöltött személyeket életük végéig megilleti a pozíciójukból fakadó megszólítás.
Budapest