FIGYELEM❗
Ha a láng kék, akkor az összes gáz jól elkeveredett, és a láng hőmérséklete 1500-1700 Celsius fok körül van.
Ha viszont a lángok narancssárga/vörös színűek, akkor nagyobb adag oxigénnel kevert gázt adnak el, aminek eredményeként 900-1200 Celsius fok körüli alacsonyabb lánghőmérséklet, és ezért nagyobb gázfelhasználás következik be a fűtéshez. Így növeli fogyasztási költségeit
Hogyan kell a gázszámlát csökkenteni?
A téli hónapok idején jelentősen nő a gázfogyasztás, s persze ezzel együtt a gázszámla is. Van azonban néhány praktikus lehetőség, amivel csökkenteni tudod a gázfogyasztást, s ezzel együtt a gázszámla összegét is. Mivel az energia ára jelentősen nőtt az elmúlt időszakban, illetve 2022. augusztus 1-jétől életbe lépett az átlagfogyasztáson felüli piaci elszámolás, ezért érdemes nagyon odafigyelni!
Lépések
- Használj szigetelést az ablakoknál és az ajtóknál. Ha sok a rés a nyílászáróknál, akkor, ahogy mondani szokták, az utcát is fűtöd.
- Ha elmész otthonról, és üres lesz a lakás, akkor néhány fokkal vedd le a termosztátot.
- A fűtésszámla jelentősen csökkenthető a jó külső szigeteléssel is, érdemes a homlokzatot, illetve a padlásteret is szigetelni, így télen nehezebben szökik ki a meleg, míg nyáron nem melegszik fel annyira a lakás.
- A fűtőtest környékét hagyjuk szabadon, így a meleg könnyebben áramlik a szobában, amit a termosztát ritkább bekapcsolással hálál meg.
- Éjszakára 1-2 fokkal vegyük le a fűtést. A szoba átlaghőmérsékletének 2 fokos csökkentése fokonként 5%-os energia-megtakarítást eredményez, ezáltal a gázszámla 10%-kal csökkenthető!
- Ha van olyan helység, amit télen nem, vagy csak nagyon ritkán használunk, csavarjuk le a radiátort és zárjuk be az ajtót.
- Szellőztetéskor kapcsold minimum állásba a fűtőkészülék szabályozóját (a termosztátot).