Hatalmas fordulat a magyar egészségügyben – Hegedűs Zsolt fontos bejelentést tett

Spread the love

Fordulat az egészségügyben: új utasítást ad a miniszter a kórházaknak

Jelentős változásokat készít elő az egészségügyi tárca az egészségügyi intézmények kommunikációjában. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter vasárnapi közleményében arról számolt be, hogy a kormány új nyilatkozási irányelveket dolgoz ki, amelyek célja, hogy az orvosok, szakdolgozók és más egészségügyi munkatársak nyíltabban beszélhessenek a rendszer működéséről és a mindennapok kihívásairól.

A miniszter szerint a közeljövőben hivatalos utasítás érkezik a kórházak, az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ), valamint az egészségügyi háttérintézmények vezetői számára, amely nagyobb teret biztosíthat a szakmai alapú tájékoztatásnak és a sajtóval való együttműködésnek.

Hegedűs Zsolt egy olyan televíziós riport kapcsán szólalt meg, amely egy fővárosi pszichiátriai osztály működését mutatja be. A műsorban orvosok és szakdolgozók beszélnek az ellátás körülményeiről, az intézmények előtt álló kihívásokról és a mindennapi betegellátásról.

„Ez fontos és jó gyakorlat”– fogalmazott a miniszter.

A tárcavezető szerint az egészségügyben is új szemléletre van szükség, amelynek része a nagyobb nyitottság és az átláthatóbb működés.

„A kampányban is megígértük: ki fogjuk nyitni a kórházak kapuit a média és a sajtó munkatársai előtt, hogy a társadalom tárgyszerű, szakmai és jóhiszemű képet kaphasson a magyar egészségügy valós állapotáról”– írta.