Kiderült, kik kaptak diplomata-útlevelet a NER-től: énekesek, producerek és médiavezetők is a listán

Spread the love

Rúzsa Magdi és Rákay Philip is kapott diplomata-útlevelet

Újabb részletek láttak napvilágot a diplomata-útlevelek ügyében, miután kiderült, hogy az elmúlt években több ismert közéleti, kulturális és üzleti szereplő is ilyen okmányhoz jutott. A Telex összeállítása szerint több olyan név is szerepel a listán, akiknek munkája nem közvetlenül a diplomáciához vagy a külügyi területhez kapcsolódik.

Csermely Péter Szabolcs, a Mediaworks Hungary vezérigazgató-helyettese,
Liszkay Gábor, a KESMA elnöke,
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője,
Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium főigazgatója,
Adnan Polat török üzletember,
valamint Jellinek Dániel milliárdos vállalkozó.

A lap szerint Adnan Polat évek óta rendelkezik diplomata-útlevéllel. Az üzletember korábban magyar állampolgárságot is kapott, és neve többször felmerült Tiborcz István üzleti kapcsolatrendszerével összefüggésben is.

Az ügy előzménye, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium nemrég bejelentette: 776 diplomata-útlevél és további 167 szolgálati útlevél visszavonását kezdeményezi. A tárca szerint az elmúlt években olyan személyek is hozzájuthattak ezekhez a dokumentumokhoz, akiknél nem volt egyértelműen indokolható a diplomata-útlevél használata.

A minisztérium közlése szerint jelenleg annak felülvizsgálata zajlik, hogy az érintettek milyen jogcímen kapták meg az okmányokat. A tárca úgy fogalmazott, hogy „politikusi haverok, sportegyesületek, NER-es üzleti körök, külföldi kötődésű személyek egész sora kapott minden indok nélkül diplomata útlevelet az államtól. És évekig használhatták az útleveleket minden magyarázat nélkül”.

További részletek a Telex cikkében.

About admin

Check Also

Dermesztő vallomást tett a budapesti férfi: emberi testrészekből készített ételt magának

Spread the love A rendőröket is sokkolta, amit a budapesti férfi lakásában találtak. Emberi koponyák, …