Kossuth díjra jelölték Kiszel Tündét. Ő lehet a következő Kossuth Díjas Magyarországon! Elsírta magát örömében a művésznő…

Spread the love

Kiszel Tünde és a Kossuth-díj körüli vita: Mit gondol a magyar médiaszemélyiség?

Kiszel Tünde, aki évtizedek óta jelen van a magyar médiában mint műsorvezető, újságíró, producer és fotómodell, ismét reflektorfénybe került, de ezúttal nem saját munkásságával, hanem egy másik hazai híresség, Gáspár Győző (Győzike) kapcsán.

Az elmúlt napokban egy online petíció keltett hullámokat, amely azt követeli, hogy Győzike megkapja a Kossuth-díjat, Magyarország legmagasabb állami kitüntetését, amelyet a kultúra művelésének és ápolásának elismerésére adnak át. A petíció támogatói szerint Győzike „emberfeletti teljesítményt” nyújtott az elmúlt 20 évben a szórakoztatóiparban.

Tünde véleménye a Kossuth-díj jelentőségéről

Kiszel Tünde, aki több évtizedes karrierje során rengeteg díjat és elismerést kapott, elmondta véleményét a Kossuth-díj körüli vitáról:

„A Kossuth-díj egy szent érték, amelyet azok kapnak, akik valóban maradandót alkotnak a…természetesen mindenki máshogyan látja, hogy mi számít kultúrának és maradandónak. Győző szórakoztató műfajban dolgozik, és kétségtelen, hogy hatalmas rajongótábora van, de a Kossuth-díj hagyományosan olyan alkotóknak jár, akik művészetükkel vagy tudományos munkájukkal gazdagítják a nemzetet” – fogalmazott Kiszel Tünde.

A díj fontossága és a közéleti vita

A Kossuth-díj története egészen 1948-ig nyúlik vissza, amikor az országgyűlés Kossuth Lajos tiszteletére alapította a díjat. Azóta a magyar művészet és tudomány legnagyobb nevei kapták meg ezt az elismerést. A mostani vita azonban azt mutatja, hogy a közvélemény egyre inkább megosztott a díj jelentőségével kapcsolatban.

Az online petíció kezdeményezői szerint Gáspár Győző érdemei a szórakoztatóiparban nem elhanyagolhatóak, és a Kossuth-díjnak nyitnia kellene a modern kor kultúrájának irányába. A petíció egyik aláírója szerint: „Győzike egy generáció ikonja, és ha valakitől vissza kell venni a díjat, csak hogy megkapja, az is rendben van.”

Tünde és Győző kapcsolata

 

Kiszel Tünde és Győzike korábban is találkoztak különböző rendezvényeken, ahol barátságos viszony alakult ki köztük. Tünde elismeréssel beszélt Győző tehetségéről és közönséghez való kapcsolódási képességéről: „Győző tud valamit, amit kevesen: képes megmozgatni az embereket. Ez hatalmas erény. De a Kossuth-díj nemcsak népszerűségről szól, hanem arról is, hogy maradandót alkotsz-e.”

A vita tanulságai

A Kossuth-díj körüli vita nemcsak a díj jelentőségére, hanem a kultúra és a szórakoztatás határvonalaira is rávilágít. Kiszel Tünde szerint a magyar kultúra sokszínűsége az, ami gazdagítja az országot, de fontos, hogy megőrizzük a hagyományok értékét: „Mindannyian máshogyan járulunk hozzá a kultúrához. A lényeg, hogy tiszteljük egymás munkáját, de a Kossuth-díjat továbbra is azok kapják, akik a legmagasabb szinten képviselik a magyar szellemi életet.”

Mi lesz a petíció sorsa?

Egyelőre nem tudni, hogy a petíció eléri-e a célját, és Győzike neve felkerül-e valaha a Kossuth-díjasok listájára. Az azonban biztos, hogy a vita hosszú ideig fennmarad, és újraértelmezheti a díj körüli közvélekedést. Kiszel Tünde mindenesetre egyértelművé tette, hogy a kultúra iránti tisztelet és az alázat továbbra is kulcsfontosságú értékek maradnak.

About admin

Check Also

Töltött káposzta, ahogy falun készítik! Ami után mindenki megnyalja mind a tíz ujját!

Spread the love Ünnep nincs is töltött káposzta nélkül! Készítsd el egy nappal hamarabb, hogy …