Milák Kristóf legjobb idővel DÖNTŐS 100 pillangón!

Spread the love

Külön futamban szerepelt a párizsi olimpia 100 méteres férfi pillangóúszó-középdöntőiben Milák Kristóf és Kós Hubert. További különbség volt köztük, hogy míg Milák Kristóf a mezőny legjobb időjével jutott el idáig péntek délelőtt, míg Kós Hubert – olimpiai bajnoki címe után 4-5 óra alvással – “csak” a 14. idővel, viszonylag kevés eséllyel arra, hogy döntőbe jusson.

Ám teher nélkül tehette, délelőtti úszásánál 3 tizeddel jobb volt féltávon, ám a végére teljesen “elfogyott”, és a 8. helyen zárt – de semmit sem számít ez a csütörtökön 200 m háton nyert olimpiai aranyérem után. A futamban nem csupán Kós végzett egyébként a “vert mezőnyben”, hanem a szám szupersztárja, a Phelps-utódnak is kikiáltott amerikai Caeleb Dressel is.

A második futamból aztán Milák Kristófra várt saját és egy ország reményeinek beteljesítése, jó idővel döntőbe jutni.

Végül 50,38 másodperccel – rossz benyúlással – a legjobb időt úszta a középdöntőben is, így a 4-es pályán úszhat a döntőben.