Most robbant a hír egyenesen Magyar Pétertől! Már biztos! Brutális emelés jön! EKKORA összeget kapnak, akiknek 120 ezren alul van a nyugdíja! Itt vannak a számok:

Spread the love

Egyre nagyobb figyelmet kapnak azok a nyugdíjjal kapcsolatos vállalások, amelyek az elmúlt napokban kerültek nyilvánosságra. A bejelentések különösen az alacsonyabb ellátásból élő idősek körében váltottak ki erős visszhangot, hiszen olyan ígéretek hangzottak el, amelyek közvetlenül érintenék a legnehezebb helyzetben lévő nyugdíjasokat. A legnagyobb figyelmet az a kijelentés kapta, miszerint Magyarországon senki sem kaphatna havi 120 ezer forintnál kevesebb nyugdíjat.

Ez önmagában is jelentős változást jelentene a jelenlegi rendszerhez képest, különösen annak fényében, hogy jelenleg több százezer ember él ennél jóval kisebb összegből. Az elmúlt években a nyugdíjak kérdése fokozatosan az egyik legfontosabb társadalmi témává vált. A folyamatos drágulás, az élelmiszerárak emelkedése és a megélhetési költségek növekedése különösen érzékenyen érintette az idősebb korosztályt. Sok nyugdíjas számára már nem egyszerűen a kényelmesebb élet, hanem a mindennapi megélhetés vált bizonytalanná. A legkisebb nyugdíjak kerültek a középpontba: A most ismertetett elképzelések szerint az egyik első intézkedés a legalacsonyabb nyugdíjak megemelése lenne. A cél az, hogy senki ne maradjon havi 120 ezer forint alatti ellátással.