Azért mellőzték, mert az énekesnő visszautasította Erdős Péter szexuális ajánlatát? És miért kellett meghalnia olyan szomorúan korán? Válaszok a cikben.
Cserháti Zsuzsa, ez az istenáldotta tehetség még mindig csak 67 éves lenne. Kivételes hangjára világsztárok figyeltek fel, mégis kettétört karrier az övé. Tanulságos történet arról, mi, hogyan és miért alakult úgy az énekesnő életében, ahogy…
Cserháti Zsuzsa balerinának készült, mégis énekesnő lett belőle. 10 évig tanult klasszikus balettet, ám nem sikerült a felvételi a Balettintézetbe. Ezután a Divatcsarnokba került mint tanuló, később eladóként dolgozott itt. 1965-ben kezdett el énekelni. Amikor Szécsi Pál nővére egy bárban meghallotta különleges hangját, azonnal szólt az öccsének, aki rögtön le is szerződtette vokalistának a turnéjára.
Egy felívelő karrier
A nagyközönség az 1972-es Táncdalfesztiválon ismerhette meg, ahol a Nem volt ő festő című dalt énekelte, és előadói díjat kapott.
A 70-es évek viszonylagos sikert hoztak Cserháti Zsuzsa számára: olyan slágereket énekelt fel ekkor, mint a Kicsi, gyere velem rózsát szedni, a Szécsi Pál tragikus halálára íródott Árva fiú, a Boldogság, gyere haza vagy épp a fia, Krisztián születése után elénekelt Édes kisfiam.
Ez utóbbi dalnak a szövegét, amit sok szülő ma sem tud sírás nélkül végighallgatni Bradányi Iván eredetileg Kovács Katinak írta, ám ő lemondott róla Cserháti Zsuzsa javára, mert az ő karrierjének nagyobb szüksége volt rá. 1978-ban megjelent első, Cserháti Zsuzsa című nagylemeze.
A rejtélyes(?) hanyatlás
1981-es, Többé nincs megállás című lemeze után Cserhátival másfél évtizedig csak a rádió készített felvételeket. Ugyanis karakán, elvhű énekesnőként nemet mondott a hanglemezgyár nagyhatalmú urának, a Neoton Familia ellentmondást nem tűrő menedzserének, Erdős Péternek, amikor az arra kérte, legyen a Neoton Família háttérénekesnője.
Sőt a pletykák szerint Erdős szexuális ajánlatot is tett neki, amit Zsuzsa felháborodottan utasított vissza. A büszkeségében megbántott Erdős Péter ezután mindent megtett, hogy Cserhátinak soha többé ne teremjen babér, és a közönség végleg elfelejtse az énekesnőt.
A kényszerű száműzetés
A 80-as évek közepén öt évig Budapest legszínvonalasabb éjszakai mulatójában, a Moulin Rouge-ban énekelt – végre úgy adhatta elő kedvenc slágereit, ahogy mindig is szerette volna: karcos, dögös hanggal. Itt nem kellett megfelelnie a kor elvársainak, soul- és dzsesszörökzöldeket énekelhetett, hatalmas sikerrel. Műsorát hallva Barbra Streisand felajánlotta, dolgozzon vele, de Cserháti nem vállalta a felkérést.
Az Erdős Péter okozta kényszerszáműzetés, a Moulin Rouge-ban megélt viszonylagos elzártság kis híján a mélybe taszította Zsuzsát. Rövid idő alatt nagyon elhízott, a Moulin Rouge is bezárta előtte kapuit, így 1987-ben fiával Debrecenbe költöztek, ahol az Arany Bika szálló bárjában lépett fel.