A fél ország imádta a hangját, ő volt ugyanis a távbeszélő mesemondó és a Szabó család közkedvelt Icuja. 1964 novemberében azonban Vörösmarty Lili csupán 40 évesen autóbaleset áldozata lett. A kocsit a gyermeke édesapja, a Szabó család rendezője, László Endre vezette. A színésznőről az Újságmúzeum emlékezett meg.
Vörösmarty Lili 1924-ben született Kolozsváron. Már kiskorától a tánc és az éneklés vonzotta, s mivel a felmenői között több színész is akadt, nem volt kérdés, hogy ő is ezt a pályát választja. Már hétévesen színpadra állt, s az évek során bejárta Erdélyt a különböző társulatokkal.
A tehetsége aztán 1943-ban már Magyarországon is feltűnt, a legtöbben azonban a neve miatt kapták fel a fejüket. Főleg, hogy egy alkalommal Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban lépett színpadra, Vörösmarty Mihály Csongor és Tündéjében, Vörösmarty Liliként. Megrohanták az újságírók, ő pedig elmondta, a híres magyar költő a dédnagypapájának, Vörösmarty Pálnak volt a testvére. Egyre ismertebb lett, már a fronton harcoló katonák is aláírt képet kértek tőle.
Az országos ismertséget az 1959-ben induló Szabó-család hozta meg számára Habár végül nem végzett színiiskolát, több vidéki és pesti színházban is megfordult, végül a bájos hangja miatt a Magyar Rádió szerződtette 1950-ben. Mesejátékokban kapott szerepet, de például 1958-ban azon a hanglemezen is ő szerepelt, amelyet a diafilmekhez lehetett megvásárolni. A szülők otthon tekerték a vetítőt, közben pedig lemezről szólt a Jancsi és Juliska zenéje és Vörösmarty Lili hangja. 1959-től aztán a távbeszélő mesemondó is ő lett, abban az évben a 427-960-as számot kellett tárcsázni a meséhez.
Icu szerepét kapta, ő volt Szabó néni és Szabó bácsi, Gobbi Hilda és Szabó Ernő gyermeke.