Meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

Spread the love

Mély megrendüléssel értesült a színházi és filmes szakma Nyakó Júlia haláláról. Az Aase-díjas színésznő 2026. június 20-án, életének 64. évében hunyt el. A gyászhírt a család közleménye alapján a Stúdió K Színház jelentette be, amelynek a művésznő közel három évtizeden át meghatározó alakja volt.

A társulat rövid, de megrendítő üzenettel búcsúzott egykori társulati tagjától: „Most a csönd van.”

Nyakó Júlia 1963-ban született Debrecenben. Már fiatalon meghatározó szerepet kapott: második osztályos szakközépiskolásként választotta ki Rózsa János rendező a Vasárnapi szülők című film főszerepére. Az 1979-es alkotás jelentette számára az első jelentős filmes bemutatkozást, amely hamar felhívta rá a szakma figyelmét.

Pályafutása során számos jelentős társulatnál dolgozott. 1982 és 1987 között a Mafilm színtársulatának tagja volt, majd a győri Kisfaludy Színházban játszott. Később a szolnoki Szigligeti Színház művészeként lépett színpadra, vendégszerepelt Szabadkán, majd a kecskeméti Katona József Színházhoz szerződött. 1997-ben csatlakozott a Stúdió K Színházhoz, amely művészi pályájának egyik legfontosabb állomásává vált.